« Tagasi

Tarvastu noored veetsid tantsulise nädalavahetuse Võrus

Tarvastu Gümnaasiumi noorte segarühm osales 8.-11. juulil meeleolukal XXVI Võru pärimustantsu festivalil.

Võru pärimustantsu festival toimub juba alates 1995. aastast. Kuna eelmise aasta pandeemia tõttu jäi festival ära, tähistati juubelit sel aastal. Seoses viiruse levikuga kahjuks gruppe välismaalt ei osalenud, kuid tantsijaid oli Eesti erinevatest maakondadest, mis tegi festivali mitmekülgsemaks. 

Festivalile saabusime 9. juuli pärastlõunal. Enne festivali avamist anti meile ka aega ennast sisse seada. Pärast avamist jätkus programm noore lavastaja Andre Laine tantsuetendusega "Õnneotsijad", mis andis nii meeldiva emotsiooni, et tekkis endalgi soov etendusest osa võtta.  Õhtul sai nautida ansambel Kruuvi ja Nedsaja Küla Bändi etteasteid. Nautisime head muusikat ja leidsime aega uute tutvuste loomiseks. Võimalikult tihti käisime ujumas, kuna nende kuumade ilmadega ei olnud sellest midagi paremat. 

Kõikidel päevadel toimusid erinevate tantsude õpitoad. Üks huvitavamatest oli Nigeeria ja Nepali tantsutuba, kus toimus afrobeat`i ja Bollywoodi tantsude õpetamine. Tarvastu noortel õnnestus juhendajatega juttu puhuda ja tänu heale vastuvõtule anti meie tantsurühmale kaasa nende kultuuri toiduampse.         

Laupäeval said kõik kohale tulnud tantsurühmad Võru Kandle aias ning pühapäeval Võru kesklinna pargilaval publikule esitada oma tantse. Võru Vabaduse väljakul toimus XXI tänavatants, millega tähistati Anna Raudkatsi 135. sünniaastapäeva. Esitamisele tulnud tänavatantsud õpiti päeval selgeks tantsu orienteerumise õpitoas. Tantsud olid lihtsad ning tantsida said ka pealtvaatajad, kes enne neid tantsinud polnud. 

Kõikidel päevadel oli Võru tänavatel festivali laat, kust sai soetada endale nii head kui paremat. Festivali lõpetas Curly Strings kontsert, kus meie rühma tüdrukud tantsisid publikule tantsu "Maailm heliseb", mis oli meie kavas terve nädalavahetuse. 

Märkamatult jõudiski kätte aeg, kui tuli uute tuttavatega hüvasti jätta ja tagasi kodu poole sõita. Täname meie juhendajat Kersti Vunderit, kes meiega selle toreda käigu ette võttis, samuti Tarvastu Gümnaasiumit ja Viljandi vallavalitsust toetuse eest. Erilised tänud meie vingele festivali grupijuhile, tänu kellele saime eriti ägeda kogemuse ja kindlasti soovitame teistel noortel võimaluse korral sellest üritusest osa võtta. 

 

Gerda Feldveber

Tarvastu Gümnaasiumi noorte segarühma tantsija