« Tagasi

Viljandi vald liitus üle-eestilise lemmikloomaregistriga

Lemmikloomaregister (LLR) on üle-eestiline register, mis on mõeldud arvepidamiseks Eesti omavalitsuste lemmikloomade üle. Registrit kasutavad enamus Eesti omavalitsusi ning nende poolt volitatud veterinaarid ja varjupaigad.

Viljandi valla elanik saab oma loomad ise tasuta registrisse kanda LLR-i portaalist. Looma registrisse kandmiseks peab loom olema kiibistatud või omama muud märgistust (plekk märk või tätoveering).

Andmeid (nt loomaomaniku vahetamine) saab registris muuta omavalitsus, registrit kasutav veterinaar või varjupaik. Oma telefoni ja e-posti saab loomaomanik e-teenindusest ise muuta.

Ühtlasi tuletame meelde, et Viljandi valla koerte ja kasside pidamise eeskirja kohaselt peab loomapidaja tagama:

  1. peetava looma märgistamise tegevusluba omava veterinaararsti poolt mikrokiibiga, tätoveeringuga või muul viisil, milleks sobib kaelarihm registreerimisnumbriga või omaniku telefoninumbriga;
  2. Viljandi valla haldusterritooriumil peetavate koerte registreerimise üleriigilise levikuga lemmikloomade registris, valla haldusterritooriumil peetavate kasside ja muude lemmikloomade registreerimine on soovituslik.