Sel nädalal toimub suur COVID-19 vaktsineerimine enne sügist

13.-19. septembrini on võimalik üle Viljandimaa ka õhtusel ajal ning nädalavahetusel COVID-19 vastu end ette registreerimata vaktsineerida, kaasa on vaja võtta vaid isikut tõendav dokument.

Haigekassa juhatuse liikme Maivi Parve sõnul oli suve jooksul inimestel laialdane võimalus vaktsineerida erinevatel üritustel, ringiliikuvates vaktsineerimisbussides või kaubanduskeskuste parklates. „Sügiseste ilmade tulekuga jäävad mitmed need võimalused ära ning vaktsineerimine koondub siseruumidesse, peamiselt haiglate vaktsineerimiskabinettidesse, perearstide juurde ning apteekidesse," ütles Maivi Parv.

„Sügisel sageneb kõikidesse viirushaigustesse nakatumine, koroonaviirusesse sealhulgas, mistõttu palume kasutada võimalust vaktsineerima tulla. Vaktsineerimisega saab igaüks kaitsta enda ja oma lähedaste elu ja tervist ning anda oma panuse riigi avatuna hoidmisesse."

Vaktsineerimiseks pakutakse Pfizeri/BioNTech Comirnaty ja Moderna Spikevax vaktsiine, mis sobivad alates 12. eluaastast. Vaktsineerimine on tasuta ja ette registreerida ei ole vaja, kuid kaasa tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisvõimaluste kohta saab veebilehelt https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/ ja riigiinfo telefonilt 1247. Samuti on võimalik eelnevalt aeg broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee või telefonil 1247. Vaktsineerimisega seotud tervisenõu pakub üleriigiline perearsti nõuandeliin 1220.

Vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele, õppivatele või töötavatele inimestele. Lisainfot vaktsineerimise kohta saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee.

Vaktsineerimisvõimalused Viljandimaal:

13.09 kell 10-18 Abja-Paluojas vallamaja ees

14.09 kell 10-18 Karksi-Nuias keskväljakul

19.09 kell 10-18 Suure-Jaanis Tervisekoja ees

19.09 kell 10-22 Viljandis Vabaduse platsil

NB! Peagi alustab Viljandi haigla vaktsineerimisbuss ka uut ringsõitu Viljandi vallas. Vallavalitsus teavitab bussigraafiku oma infokanalites.