8. oktoobril avati Tarvastu gümnaasiumi uus staadion

Kevadel alanud Tarvastu gümnaasiumi staadioni suuremahulised ümberkorraldused on lõppenud. Alates reedest, 8. oktoobrist saab koolipere ja kohalik kogukond hakata kasutama kaasaegsetele tingimustele vastavat spordiväljakut.

Viljandi valla ühe suurima asula ja ainsa gümnaasiumi staadioni seisukord ei olnud kiita. Jooksurada katsid kummiplaadid, mis olid aastate jooksul paigast nihkunud ja muutunud ohtlikuks. Kuna piirkonnas puudus heas korras kaasaegne taristu, otsustas Viljandi vallavalitsus viia staadionil läbi põhjaliku uuenduskuuri.

Viljandi vallavanema Alar Karu sõnul ei võtnud vald tööde planeerimisel sihiks võistlusstaadioni loomist. „Eesmärk oli teha spordiväljak, mis vastaks kehalise kasvatuse tundide ja treeningute läbiviimise vajadustele, sest peamiselt kasutavad staadionit koolis õppivad noored" lisas Karu.

Rekonstrueerimistööde tulemusena sai Tarvastu Gümnaasium staadioni, kus on nüüd korralik 300-meetrine jooksuring, kaks kaugushüppekasti, kuulitõukesektor ning kõrgus-, ja teivashüppeala. Tartaankatted paigaldati nii staadioniringile, 100 meetri sirgele kui hoovõturadadele. Samuti sai lahenduse staadioni sadevee ärajuhtimine, mis aitab ära hoida liigvee kuhjumise staadioni murukattele.

Lisaks spordiväljakule rajati selle kõrvale avalikuks kasutuseks mitmest atraktsioonist koosnev välijõusaal. Spordiinventari hoidmiseks ehitati väljaku koolihoone poolsele küljele staadionimaja.

„Loodetavasti annab vast valminud staadion koos kõigi oma võimalustega lisatõuke meie valla noortespordile ja saame peagi näha, kuidas Tarvastu piirkonnast kerkivad esile Eesti spordimaastiku tulevikutegijad. Tingimused selleks on loodud, nüüd jääb vaid oodata, et noored võimalused ära kasutaks," sõnas Karu.

Tarvastu gümnaasiumi ehitas AS YIT Eesti. Ehituse maksumus koos käibemaksuga oli 735 295 eurot.

8. oktoobril kell 13 algaval avamisel oli kavas:

• Ühine staadioniring
  • Õpetajate tants
  • Õpilaste tants
  • Lipuheiskamine
  • Näidisvõistlused

Vaata kogu galeriid staadioni avamisest SIIT.