Nädala teated | 22. november

Vallavolikogu valis esimeheks Mait Allase ja aseesimeheks Kaupo Kase. Vallavolikogu valis 18 poolthäälega esimeheks Mait Allase, vastaskandidaat Hellar Mutle sai 9 häält. Aseesimeheks valiti 19 häälega Kaupo Kase, opositsiooni kandidaadi Ülo Tuvi poolt andis hääle 8 vallavolinikku. Loe lähemalt.

25. novembril koguneb vallavolikogu III kooseis oma teisele istungile Heimtali põhikooli. Loe lähemalt.

Kaasava eelarve hääletus kestab 28. novembrini. Viljandi valla 2021. aasta kaasavasse eelarvesse sai ettepanekuid esitada 14. septembrist - 4. oktoobrini 2021. Kokku laekus 7 ettepanekut, millest 5 pääses edasi vallaelanike hääletusele. Vaata lähemalt.

Viljandi valla 2021. aasta jõulupuuks saab Kärstna kuusk. Reedel, 19. novembril loositi 2021. aasta valla jõulupuuks Kärstna kultuuriaida ees kasvav kuusk. Jõulupuu loosimise eesmärk on ühendada erinevaid piirkondi ja pöörata pühade ajal tähelepanu ühele konkreetsele valla paigale. Loodame, et sellest kasvab välja iga-aastane traditsioon, mis annab valla elanikele põhjuse tutvuda ka teiste valla kaunite ja põnevate kantidega. Vaata lähemalt.

Kärstna jõulupuu tuled pannakse särama pühapäeval, 28. novembril kell 16.

Anu Raua keskus pälvis preemia. MTÜ Eesti Kultuuri Koda auhinnatseremoonial sai aastaauhinna Kultuuri Tegu 2020 peapreemia Anu Raua keskus Heimtalis. Loe lähemalt Sakalast. Lisaks Kultuuri Tegu 2020 peapreemiale on põhjust veel Anu Rauast rääkida. Nimelt sai Eesti tuntuim vaibakunstnik ja kunstiakadeemia emeriitprofessor äsja oma Kääriku kodutalus Heimtalis valmis järjekordse vaiba, mis kannab nime «Mulk läheb New Yorki». Loe lähemalt Sakalast.

Selgusid Viljandi valla sammuvõistluse tulemused. Võistlusel osales 147 inimest, kes tegid kamba peale kokku 19 738 300 ehk peaaegu 20 miljonit sammu. Viljandi valla elanikele mõeldud sammuvõistlus toimus 11. oktoobrist 11. novembrini. Viiele tublile, kes täitsid võistluse eesmärgi ja liikusid kuu aja jooksul vähemalt 180 000 samu, loositi välja auhinnad. Loe lähemalt.

Kes on valla spordikorraldajad, koolipsühholoog ja kultuurispetsialist? Saime nendega lähemalt tuttavaks valla kodulehel. Loe lähemalt.

Kolga-Jaani kooli 335. sünnipäevaks valmis äge film. Valminud lühifilmiga tervitab kool nii endiseid kui praeguseid töötajaid, õpilasi, lapsevanemaid ja vilistlasi sünnipäeva puhul. Videost näeb, kuidas koolipere edukalt ning rõõmsalt toimetab. Vaata lähemalt.

22. novembrist kuni 5. detsembrini toimub taas romusõidukite kokku kogumise kampaania. Kahe nädala jooksul saab oma vanale kasutuna seisvale autole tellida tasuta äraveo. Selleks tuleb helistada Autolammutuste Liidu telefonile 57877233 või Kuusakoski tasuta lühinumbrile 13660. Loe lähemalt.

Lisete Vaarmani näitus "Nii seest kui väljast" Tarvastu raamatukogus. Näitus tõmbab fookuse noore kunstniku mõttemaailma ja nägemustesse ning seda saab Tarvastu raamatukogus näha detsembri lõpuni. Loe lähemalt.

Järgmine vabatahtlik välismaalt on leidnud tee Viljandi valda. Eelmise nädala lõpus alustas Tarvastu lasteaias Euroopa vabatahtlikuna tööd Makedooniast pärit noormees Ljupcho Trajanoski. Koostöös Tarvastu noortekeskusega ootab lasteaeda ees kümme põnevat üksteiselt õppimise kuud. Vaata lähemalt.

Vallavalitsuse 16. novembri istungi kokkuvõte. Loe lähemalt.

23. novembril toimub järgmine vallavalitsuse istung.

Viljandi vald „OPis". Laupäeval, 20. novembril käis kultuurisaate „OP" meeskond Pärsi mõisalasteaiast lugu tegemas. Vaata lähemalt.

Ramsi lasteaed „Taruke" sai labürindi. Ühel ilusal pühapäeval askeldas Ramsi spordiplatsil üks vahva seltskond. Auto järelhaagiselt tõsteti maha suur hulk siledaks lihvitud kaubaaluseid. Samal ajal võeti üles eelmisel sügisel paigaldatud labürindi jäänuseid. Marii ja Aleksi vanemad, isa Aleksander Kukka ja ema Kätlin Küttä olid võtnud vaevaks teha lastele hoopis uhkem, põnevam ja vastupidavam labürint. Vaata lähemalt.

25. novembrini saab kandideerida Viiratsi kooli direktoriks. Koolijuht on kooliuuendaja, kes mõistab ühiskonna arenguid ja tulevikuootusi haridusasutusele ning toetab igat õpilast tema võimete maksimaalsel arendamisel. Koolijuht on innovatsiooni ja meeskonna juhtija, iga õpilase arengu toetaja, tulemuspõhine juhtija ja oma kooli eduloo tutvustaja. Loe lähemalt.

Sotsiaalvaldkond pakub tööd kahele tugisikule. Üks töökoht on Kalmetu põhikoolis ja teine Tarvastu gümnaasiumis. Vaata lähemalt.

18. november oli laste seksuaalse väärkohtlemise vastane päev. Eesti vihjeliin sai eelmisel aastal ligi 300 teadet veebikeskkondadest, kus oli üleval laste seksuaalset väärkohtlemist esitav materjal. Päeva eesmärk on juhtida tähelepanu laste kaitsmisele seksuaalse väärkohtlemise eest. Loe lähemalt.

ÜLEVAADE | Kes teostavad sinu piirkonnas talihooldust? Vallavalitsuse kaardirakenduse kaudu saab igaüks vaadata, millisesse talihooldepiirkonda tema kodu või tee jääb ning kellega vajadusel ühendust võtta. Loe lähemalt.

Ootame kandidaate valla tunnustustele. Taas on aeg märgata tublisid vallakodanikke ja ettevõtteid, kes on silma paistnud ja oma tegevusega panustanud valla elu edendamisse. 1. novembrist kehtib uus Viljandi valla tunnustuse avaldamise kord, mis lisas seni kehtinud tunnustustele mitu uut kategooriat.  Vaata lähemalt.

Vabad töökohad

• Viiratsi kooli direktor