« Tagasi

Üle-eestilisele raamatukogude aastale anti start Tarvastu raamatukogus

 
Raamatukogude aasta avati täna, 12. jaanuaril Mustlas Tarvastu raamatukogus, mis on kõige kauem järjepidevalt tegutsenud rahvaraamatukogu Eestis. Avaüritusel sai osaleda YouTube vahendusel kõikjal Eestis. 
 
„Raamatukogud on Eestis püsivalt tegutsenud üle 500 aasta ja on meie kultuurrahvaks kujunemise alustalad," ütles kultuuriminister Tiit Terik. „Eestis tegutseb üle 870 raamatukogu ning on riigis üks geograafiliselt kõige lähem ja kättesaadavam teenus. Raamatukogud tagavad nii kultuurilist järjepidevust kui ka näiteks riigiinfo ühtlast tasuta kättesaadavust ning on seega hädavajalikud."
 
Terik rõhutas, et raamatukogude ja nende töötajate roll on nii-öelda tõejärgsel ajastul aina kasvamas. „Kindlasti on raamatukogudel järjest suurem osa ka tõepärase ja faktidel põhineva teabe koondamisel ning levitamisel. Raamatukogude töötajad on järjest rohkem infospetsialistid, kes oskavad lugejaid juhendada. Raamatukogude võrgustik ja sellega seotud inimesed on ääretult suur rikkus, mida kogukondade huvides rakendada," ütles Terik.
 
Viljandi valla poolt tervitas raamatukogude aasta avamisel kõiki Viljandi vallavanem Alar Karu, seda mulgi keeles: „Tarvastu raamatukogu om meile siin Villändi vallan ollu ää iiskuju. Kokku om mede vallan prilla kaitskümmend rahva- ja aruraamatukogu. Ja raamatukogude ei ole meil mitte pallalt kotusse, kust saap raamatit võtta, vaid pallu enämb: kõrd näitusesaali, kõrd kirjameestege kokkusaamise paiga ja üldse inimeste silmäringi laiendemise asutuse. Mul om ää miil, et Mulgimaa om andan Eestile rahvaraamatukogu mõtte ja om äräütlemede tore, et siin, Mulgimaal akkap pääle Eesti Raamatukogude aaste."
 
Aasta jooksul avatakse raamatukogude neli aspekti. Esimesel kolmel kuul on raamatukogud fookuses kui kirjanduse ja kultuurikeskused, seejärel kolme kuu jooksul kogukonnakeskustena. Suvel plaanitakse raamatukogud panna ratastele ja tulla rahva sekka ning aasta viimased kolm kuud otsime vastust küsimusele, milline saab olema raamatukogude tulevik.