Viiratsi kooli uus direktor Krista Prinzmann: soovin, et nii õpilased kui ka töötajad oleksid motiveeritud

Alates 3. jaanuarist juhib Viiratsi kooli Krista Prinzmann. Esimesel töö- või siis koolipäeval esitasime ka mõned küsimused, vastuseid saate lugeda siit.

Sissejuhatuseks veidi endast.

Olen sündinud Viljandis. Üles kasvanud Järvamaal, Karinul. Omandasin Tallinna Ülikoolis magistrikraadi klassiõpetajana ja hiljem täiendasin ennast haridusasutuse juhtimise erialal. Mul on pikaajaline töökogemus haridusvaldkonnas nii lasteaia- kui klassiõpetajana ning õppealajuhatajana.

Hobi, millega olen tegelenud juba aastakümneid, on rahvatants. Juhendan ise laste tantsurühmi. Tegelen näitlemisega, võtan osa jalgrattamatkadest ja toimetan meeleldi koduaias.

Olen abielus ja kahe täiskasvanud tütre ema.

Milline on hea koolijuht?

Hea koolijuht tähendab nii juhtimist, õppimist, õpetamist, suhtlust kui ka kooli ajalist ja ruumilist korraldust.

Hea juht tunnustab ja väärtustab oma meeskonda ja on valmis ka oma vigu tunnistama.

Milline koolijuht soovid olla?

Soovin näha kooli kui tervikut ning jätkuvalt arendada koos tugeva meeskonnaga toetavat õppeprotsessi. Selle eelduseks on õpikeskkonna pidev kaasajastamine, tihe side lapsevanematega, hoolekogu ja vallaga. Soovin, et nii õpilased, kui ka töötajad oleksid motiveeritud ja tuleksid iga päev rõõmsal meelel koolimaja uksest sisse.

Mida soovid koolijuhina kindlasti oma koolis ära teha?

Näha õpilasi ja õpetajaid töötamas nüüdisaegsemas koolikeskkonnas. Lähtudes kooli looduslähedasest asukohast, täiendada õuesõppe tingimusi ja sportimisvõimalusi.

Tahan unistada suurelt, aga kõiki unistusi ei tohi kõvasti välja öelda, sest siis nad ei pruugi täituda.

Küsis

Anne Põldsaar,