« Tagasi

10. maist saab registreeruda Viljandi valla õpilasmalevasse

Viljandi valla territooriumil toimub õpilasmalev juba alates 1998. aastast ja tänavu jätkatakse 24 aastast töömalevate traditsiooni. Maleva koordinaatoriks ja staabiks on Viljandi Vallavalitsus ja tegevus saab toimuma koostöös piirkonna noortekeskuste ja kohalike ettevõtjatega.

Viljandi Valla Õpilasmalev on mõeldud 13-19-aastastele Viljandi vallas elavatele noortele, kes soovivad mitmekesistada oma suvepuhkust laagrimeluga, teha natuke tööd ja saada töökogemusi ning toredaid sõpru kellega meeleolukalt aega veeta.

Tänavused malevarühmad saavad tegutsema 26. juunist kuni 30. juulini üle Viljandi valla. Elatakse ja töötatakse Mustlas, Saarepeedil, Suislepas ja Viiratsis ning kokku saab toimuma viis malevarühma, kus on ruumi kuuekümne kahele malevlasele. Rühmadest kaks saavad olema päevased (ööbitakse kodus) ja kolm traditsioonilises ööbimisega töö- ja puhkelaagri vormis. Malevlased hakkavad tegema erinevaid heakorratöid, talu ja põllutöid, korjama maasikaid ja ravimtaimi. Tööandjateks saavad olema  nii valla allasutused kui meie piirkonna tegusad ettevõtjad.

Lisaks 4-6 tunnistele tööpäevadele toimuvad malevas väljaspool tööaega traditsioonilised ja motiveerivaid tegevused ja üritused. Toimuma saavad erinevad sport- ja seltskonnamängud, meeskonnatreeningud ja koolitused ning malevanädalate jooksul valmivad traditsioonilised rühmalaulud, etluskavad ja muu loominguline sümboolika, et omaloomingu ja rühma ühtsusega 9.-11. augustini teiste Eestis tänavusel suvel tegutsevate malevlastega mõõtu võtta EÕMi vabariiklikul kokkutulekul.

Õpilasmalev toetab noorte töökasvatuslikku arengut ning aitab noori ette valmistada tööturule sisenemiseks. Õpilasmalevas omandab noor toetavas keskkonnas oma esimesi töökogemusi ja teenib oma esimese ametliku töötasu.

Peamisteks tööandjateks saavad tänavustele malevlastele olema Mahe Eeriksaare OÜ, Tiigikalda OÜ, Jordas Estonia OÜ, Saariku Talu, Säga-Aaviku Talu, Suislepa Puhkemajad, Susilepa Veski Kohvik ja Viljandi Vallavalitsuse allasutused. Suur tänu head koostööpartnerid!

Täpsem info registreerimise ja maleva rühmade kohta on leitav aadressilt www.viljandivald.ee/opilasmalev.