Apricot OÜ toodab erinevaid jooke ja toetab Holstre kogukonda

Apricot OÜ on järjekordne Viljandi valla ettevõte, mida külastasid vallavanem Alar Karu ja Viljandi Valla Teataja esindus.

Apricot OÜ on 2010. aastal tegevust alustanud Eesti kapitalil põhinev alkohoolseid- ja karastusjooke tootev ettevõte. Firma esitleb end nõnda: „Meie tooted valmivad looduslikult kaunis kohas, Viljandi vallas Holstre mägede ja järvede keskel, kus õhk on puhas ja meel virge."

Ettevõtte tooteportfellis on mitmesugused alkohoolsed joogid, mittealkohoolsetest jookidest valmistatakse siirupeid, mahlajoogi kontsentraate, vitamiinijooke, energiajooke, limonaadi ja kalja. Ettevõte toetab ka kohalikku kogukonda. Kohalike sõnul on Apricot OÜ oma vitamiinijookidega alati platsis kui Holstre Külaselts mõne ürituse korraldab. Jooke jagatakse kas siis auhindadeks või viimati näiteks Holstre triatlonil osalejatele karastuseks.

Vallavanem Alar Karu sõnastas ettevõttes nähtu nõnda: „Viljandi Valla Teataja toimetusel on välja kujunemas hea tava, kus igas valla lehenumbris tutvustatakse ühte valla ettevõtjat. Tutvus ettevõttega OÜ Apricot kujunes meeldivaks üllatuseks, sest väljastpoolt tagasihoidlike tootmishoonetega ettevõte üllatas seestpoolt korralike tootmisliinide ja ladudega. Selgus, et paljud huvitavad siirupid, spordijoogid, napsud poeriiulitel pärinevadki siitsamast Holstre külje all tegutsevast Viljandi valla ettevõttest. Sellist teist jookide valmistajat vaevalt Eestis leidub, kus valmistatakse üle 150 erineva jookide maailma kuuluvat toodet … Väga hea, et selline ettevõte on otsustanud tegutseda meie vallas ja pakub meie inimestele tööd."

Ettevõtte nimi: Apricot OÜ

Asukoht: Holstre küla, Viljandi vald

Omanik: Maarika Kirsipuu 90%, Silver Laido 10%

Tegevjuht: Silver Laido

Töötajate arv: 21

Käive: 2021: 2 263 021 eurot

Kasum: 2021: 3 198 eurot

Küsimustele vastab Apricot OÜ tegevjuht Silver Laido

Millega Apricot tegeleb?

Alkohoolsete- ja mittealkohoolsete jookide tootmisega.

Kui kaua olete tegutsenud?

11 aastat.

Kuidas ettevõttel läheb?

Hetkel ei saa kurta, aga alati võiks paremini. Üritame keerulistel aegadel, mil tooraine ja sisendite hinnad pidevalt tõusevad, ikka hakkama saada ja edasi areneda.

Kui suur osa töötajatest on Viljandi valla elanikud?

Viljandi valla elanikke on töötajaist ca 50%.

Millised on peamised mured, millega silmitsi seisate?

Hetkel kõige suurem mure on eesootavad sügis ja talv, seda energiakandjate (elekter, küte) kõrgete hindade tõttu.

Mille üle tunnete ettevõttes heameelt?

Oleme aasta-aastalt arendanud oma tootevalikut ja teeme seda ka edaspidi. See on põnev protsess ja eriti heameelt teeb see, kui uued tooted ka edukaks saavad. Näiteks üheks selliseks on meie Hope Green vitamiinijoogid, millega sel aastal turule tulime. Hope Green on õrnalt karboniseeritud jook, mis varustab inimest igapäevaeluks vajalike vitamiinidega. See on kasulik nii lastele kui täiskasvanutele. Selles joogis on erinevad B-rühma vitamiinid, C-vitamiin ja magneesium. Tootes on kasutatud puuviljasuhkrut, ega sisalda värvaineid.