Viljandi vald kutsub looma kauneid külatähiseid

Viljandi vald kuulutab välja kauni külavärava konkursi, mille võitjaid premeeritakse valla külade päeval, 13. juulil Ulgel.

Konkursi „Kaunis külavärav 2019" eesmärk on selgitada välja kõige ilusam ja meeldejäävaim küla värav, koht või maamärk, mis tähistab selgesti küla algust või asukohta. „Igal konkreetsel juhul võib see olla väga erinev – silt või kaart, kivi, lillekastid, väike haljasala, park või mis iganes muu tähis, mis seda küla iseloomustab, ja on sündinud kohaliku kogukonna koostöös," ütles Viljandi valla projektispetsialist Ilona Tiigi.

Oma külatähise loomiseks või kaunistamiseks on aega jaanipäevani. Pärast seda valib komisjon välja kolm kõige silmapaistvamat külaväravat, mille eest antakse selle loojatele maitsev autasu. „Eriti ahvatlev on peapreemia, mis võimaldab 15-liikmelisel seltskonnal nautida kalesõitu ja angerjasuppi Võrtsjärvel," märkis Tiigi.

Auhinnad antakse üle Viljandi valla külade päeval, mis toimub 13. juulil Ulge puhkealal Võrtsjärve ääres.

Made Laas
avalike suhete nõunik