Kolga-Jaani saab kiigega bussiootepaviljoni

Komisjon valis 9. oktoobril Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuritudengite Kolga-Jaani bussiootepaviljoni maketeerimispraktika töödest välja selle, mille järgi ehitatakse järgmisel aastal uus paviljon. Komisjoni otsus ühtis rahvahääletusega - esikoha võitis kiigega koda.

Esikoha ja 1000-eurose auhinna sai töö, mille autorid olid Kärt Kaljuvee, Hanna Riin Kink ja Helena Ojabstein (rahvahääletusel töö nr 7).

Teise koha koos 500-eurose auhinnaga sai Karl Evisalu ja Aleksandr Špakovsi töö (nr 8) ning kolmanda koha ja 300-eurose auhinna Liilia Ehrlichi ja Karl Risto Edovaldi töö (nr 10).

Eriauhinna ja 200-eurose preemia said Janar Kopli, Elisa Toonekurg ja Ingrid Nõmme (nr 11). Eriauhinna koos 200-eurose preemiaga said ka Liilia Ehrlich ja Karl Risto Edovald huvitava valguslahenduse eest.

Komisjoni kuulusid vallavanem Alar Karu, tehnikakõrgkooli õppejõud, arhitekt Ralf  Tamm, Kolga-Jaani piirkonnajuht Rivo Aren, Kolga-Jaani kooliõpetaja Inga Laansalu, Kolga-Jaani elanik Meeri Tatar, valla ehitusnõunik Elo Talvoja ja avalike suhete nõunik Made Laas.

Võidutöö vajab täiustamist

Vallavanem Alar Karu ütles, et pärast pikka põhjalikku vaidlust sai valitud bussiootepaviljon, millel on mitu funktsiooni. „Ühes osas saavad noored olla ka niisama – pingil istuda, kiikuda ja suhelda. Sinna võib panna kasvõi raamatud seinale. Kui praegu on paviljoni ees tühi kõle asfaltplats, siis see projekt lahendab ka selle probleemi. Paviljoni ette on tehtud hubane pink koos roheluse ja valgusega, kus inimesed saavad oodata kas autot tööleminekuks või lihtsalt teineteisega suhelda. Selline kooslus sobib võib-olla tänasesse Kolga-Jaani kõige rahulikumalt." Võidutööga konkureeris tugevalt teise koha saanud projekt, mis oli väga uuenduslik ja julge. „Nende kahe variandi vahel oli raske valida," nentis vallavanem.

Tudengite juhendaja Ralf Tamm märkis, et võidutöö lahendab juba praegusel kujul ära mitmed probleemid. „Seal saab oodata bussi, olla väljas, veeta aega - see on hubane." Ainus puudus võib olla see, et paviljon on liiga vähe silmatorkav, mistõttu peaks võidutööle kindlasti juurde keerama seda vinti, mis lisaks uuenduslikkust. „Ei piisa sellest, et me teeme koha ilusasti korda ja seal ei ole enam räämas maja. Peaks jääma mulje, et see pole enam sama maja, vaid on midagi uut. Selleks peame laskma autoritel pakkuda lahendusi. Võib-olla näiteks katuseräästas on  lühike või tuim, see võiks olla silmapaistvam," arutles Tamm.

Kolga-Jaani elanik Meeri Tatar jäi valikuga rahule, sest võidutöö sobib tema hinnangul praegusesse keskkonda. Õpetaja Inga Laansalu ütles, et talle meeldis selle paviljoni madal lahendus, rahvusmustrid, lapsesõbralikkus kiige näol ja paviljoni ümbritsev haljastus. „Tooksin aga mõnest teisest projektist midagi juurde, näiteks valguslahenduse, et teha see veel toredamaks."

Kolga-Jaani raamatukogus kahe nädala jooksul toimunud rahvahääletusel sai teise koha julge lahendusega Kirill Tenitski ja Aleksandra Ivtsenkova töö (nr 4). Kolmanda koha sai Liilia Ehrlichi ja Karl Risto Edovaldi (nr 10) ning neljanda koha Karl Evisalu ja Aleksandr Špakovsi töö (nr 7).

Made Laas,
avalike suhete nõunik

Foto: Võidutöö köitis Kolga-Jaani rahvast eelkõige kiige pärast.

2. koha saanud töö võlus oma julge lahendusega.

3. koha saanud idee meeldis õhulise vormi pärast.