« Tagasi

Päikesekiire poiste pidu Päril

Sellel aastal saadab Päikesekiire lasteaed kooli 13 särasilmset poissi. Missugune võiks olla üks vääriline pidu sellise seltskonna jaoks? Ikka midagi ägedat.

Õpetajate naiselik vaist arvas, et poistele Pärilt, Pärstist ja Puiatust võiks meeldida parkuurimine. Ideeidu võttis juured alla ja kasvaks toredaks koolisaatmispeoks.

Aga selleks ajaks kui poisid Pärile jõudsid, oli vihmasadu juba alanud ja esialgetele plaanidele tuli vaadata uue pilguga. Lepatriinu rühma õpetaja Lilian kirjutab: "Kooliminejate laste parkuurimine, mis algselt oli planeeritud lasteaia õuealale, toimus Päri spordihoones.  Pärast esimest pooltundi tundus, et lapsed on nii väsinud, et rohkem ei jõua, aga see oli vale tunne. Vahvaid asju jõuab ikka. Järgmised poolteist tundi läks lennates. Isegi õpetajad hüppasid ja veeresid mõnuga. Lõpetuseks hamburger, kihisev puuviljajook ja jäätis kadus kiirelt kõhtudesse. Ja muidugi lõpetajatele kingikotid ja tunnistused ning õpetajad said "rohelised vitamiinipommid" peenrasse istutamiseks. Kooliminejatele jääb lasteaeda meenutama vahva ja teistsugune lõpupidu."

Päevast valmib videokokkuvõte, mille kaudu saavad ka vaneamd sellest ägedast peost osa.

Soovime meie tegusatele poistele toredat ja turvalist kooliteed!

Astra Jamnes ja Viive Mägi,

Viljandi valla lasteaiast Päikesekiir

 

Foto allkiri: Päikesekiire poisid.

Foto: Janne Širikova