« Tagasi

Heimtali mõisafestival võlus külastajaid

Tänavusel Heimtali mõisafestivalil ehk suvepäeval 18. juulil sai mängida bingot, sepistada lilleamplihoidjat, ratsutada ja kuulata aasta naissolisti Anna Kaneelinat.

Festivalil osalenud Anne Änilane ütles, et päev oli väga võluv vaheldus selles suves. „Lastele oli vahvat lustimist, endale uusi ja meeldivaid avastusi ning rõõm vanade tuttavatega kohtumisest."

Peakorraldaja Urve Mukk sõnas, et päeva alustati kell 11 – kõik laadamüüjad olid selleks ajaks juba kohad sisse võtnud ja töökojad avatud. „Uudsena oli sel korral külalistel võimalik mängida Heimtali bingot. Infolauast sai soovija endale mängulehe, kuhu märgitud paigad, kus tasub kindlasti ära käia. Igas punktis sai märkida tähe ruutu ja lõpuks tuli kokku lahendussõna."

Nelja tunni vältel oli võimalik mitmel moel aega sisustada: sepistada lilleamplihoidjat, teha vineerist ampelmann-kassikest puutöökojas, laste alal mõisapargis pilli mängida, näomaalingut teha lasta, ratsutada, pargipaviljonis värvilist käepaela punuda, vibu lasta, fotonurgas end jäädvustada ning lisaks osta meelepärast käsitööd ja kõhutäidet, ei puudunud ka mulgipuder. 

Keskpäeval olid huvilised oodatud mõisasaali, kus lugusid mõisnikest Siversitest vestis Imbi-Sirje Torm. „Imbi-Sirje on suurepärane asjatundja, põhjalik oma teadmistes, kelle kohta ütlevad kuulajad, kes on korduvalt publikus olnud: ikka saab midagi uut ja huvitavat teada," märkis Mukk.

Saginat mõisa territooriumil oli nauditav jälgida ja kella kolmeks pärast lõunat koguneti mõisasaali Anna Kaneelina kontserdile.

„Arvame, et kohal käis 350–400 inimest või rohkemgi, mõned viibisid lühemat aega, aga enamus nautisid tervet programmi ja olid tänulikud erakordsete muusikute lõpukontserdi eest. Lahkuti suviselt mõnusa tundega, naeratus näol ja tänusõnad suul.  Peame päeva kordaläinuks ja see traditsioon ilmselt ootab jätkamist uuel suvel. Täname Viljandi vallavalitsust, kellelt saime rahalist toetust, ja paarikümmet vabatahtlikku, kes panustasid korraldamisse oma aega ja energiat," rääkis Urve Mukk.

Suvepäeva korraldaja oli MTÜ Heimtali Mõisakooli Selts, kes kaasas kooli töötajaid, seltsingu Heimtali T-klubi, loomestuudio ja hobusekasvanduse, Vana-Võidu vibuklubi/Viljandi Spordikooli ning noored muusikud Laura ja Brigite.

Vaata ka Heimtali suvefestivali videot (teostaja Marko Reimann) aadressil https://lingid.ee/RMboJ

Made Laas,
avalike suhete nõunik

Foto: Andres Linnamägi ja Aurelika Reimann 

Heimtali mõisafestivali külastajad nautisid ilusat ilma, head sööki ja toredaid tegevusi.