« Tagasi

Viljandi vallas sündis uus jalgpallimeeskond

Sügisest tegutseb uus jalgpallimeeskond FC Heimtali, mille eestvedaja on Kardo Kivirand.

Kuidas sai alguse sinu jalgpallihuvi ja millistel väljakutel oled mänginud?

Hakkasin palli taguma naabripoiste Jaanuse ja Joosepiga, kui olin 9-aastane. Mäng toimus naabrite õunapuuaias niikaua, kui neil kogemata köögi akna palliga sisse lõin. Pärast seda kolisime minu maja taha põllule. Seltskonnaga liitus veel naabripoiss Argo. Edasi liitusin jalgpallimeeskonna Viljandi Tuleviku treeningutega Leo Ira käe all. Mängisin viis aastat ja lahkusin 2014. aastal spordiarsti soovitusel. Põlved olid saanud ülekoormuse ja oluline osa minu elust lõppes.

Olin kurb, sest jäin ilma lemmiktegevusest. Õppisin Heimtali Põhikoolis, kus avastasin spordi huvialaringi. Seal sain paar korda nädalas jalgpalli mängida. Maksimaalse täpsusega oli välja arvestatud, kuidas viimse hetkeni trennis olla. Koolibussile jõudmiseks kulus kaks minutit, aga vahel tuli ikka jala koju minna, kui mäng oli intensiivsem. Mäng oli tähtsam kui koolibussile jõudmine.

2017. aastal läksin õppima Vana-Võitu ja liitusin Trafoxi meeskonnaga. Käisime koos turniiridel, aga tase ja mõtteviis ei lubanud nendega edasi mängida. Kehalise kasvatuses sai õnneks jalgpalli mängida ja kooliga maakondlikel võistlustel õnnestus teine koht saavutada. Samas lõin Facebookis jalkagrupi Ramsi Koondis ja kutsusin kõiki mängima. Kaks aastat mängisime Ramsil suurte majade sisehoovis kuniks 2020. aasta suvel valmis Heimtali staadion.

Kuidas jõudsid Heimtali staadionile?

Läksin enne jaanipäeva staadioni avamisele ja kohtusin seal Ramsi poistega, kes olid valmis jalgpalli mängima. Võtsin ühendust täiskasvanud mängijate entusiasti Tõnis Kiviga, kes kutsus mehi väljakule juurde. Kuulsin Heimtali korv- ja jalgpalli FBi grupist ning küsisin, kas mind võiks ka gruppi kutsuda. Võtsin ohjad enda kätte ja kutsusin inimesi jalgpalli mängima Viljandist, Holstrest, Ramsilt ja mujaltki.

Kui sageli te Heimtali staadionil mängite?

Suvel iga päev. Jalgpalli vastu on nii suur armastus, et ei hooli vigastustestki.

Kuidas sai alguse uus jalgpallimeeskond ja kuidas sündis koondise nimi?

Viljandi Tuleviku turundus- ja meediainimene Marek Tiits küsis, kas meie Heimtali punt saab tulla võistlustele, kuna üks tiim hüppas alt ära. Ma ei uurinudki mängijatelt, vaid kohe nõustusin. Improviseerisin nime ja hakkasin võistluse jaoks parimaid mehi kokku otsima. Tegin jooniseid ja määrasin mängijate positsioonid platsil. Võitsime auväärse neljanda koha.

Kuidas edasi? Mis saab pärast Kaitseväe läbimist?

Ei oska öelda. Kaitseväest saan välja mais ja alustame rahvaliiga tasemel. Hakkame pihta ja vaatame, kuhu välja jõuame. Minna saab ikka ülespoole.

Mida ütled noorele, kes ei tea, kas valida jalgpall või muu huvitegevus?

Iga inimene peab ise ära tundma, mida ta tahab. Igal on oma maitse. Üldiselt on nii, et mida rohkem sa oma ala oskad, seda enam hakkab meeldima.

Millest unistad?

Soovin, et FC Heimtali jõuaks suurte mängude sekka. See võimalus on väike, kuid unistada ju võin. Meie väikses kohas on nii palju jõudu ja andekaid mehi.

Ester Valk,
Ramsi noorsootöötaja

Foto: Andreanne Kallas
Jalgpallimeeskond FC Heimtali.