« Tagasi

Seeriajooksu radadel

Viljandi vallas toimuvat Seeriajooksu korraldavad Veikko Jüris, Hanno Priks, Einar Kaigas ja Anne Freimuth koos koostööpartnerite ja vabatahtlikega. Hanno Priks ja Veiko Jüris heitsid pilgu selle aasta Seeriajooksu etappidele.

Kuidas Seeriajooks õnnestus?

Veiko Jüris: Seeriajooks algab meil ikka traditsioonilise EV aastapäeva jooksuga ehk siis Talvejooksuga Päril. Sellel ajal ei teadnud viiruse levikust keegi midagi ja kesine suusailm tõi jooksurajale 115 jooksjat 10 km rajale ja veel ligi 30 jooksusõpra 5 km rajale.

Edasi sekkus meie kevadistesse plaanidesse COVID-19 ja Kolme tamme jooks tuli edasi lükata, nii ka Holstre-Paistu jooks, mille toimumise aja hõivas endale Suurjooks ümber Viljandi järve. Aga korraldusmeeskond ei kaalunud kordagi jooksude ärajätmist ja nii sai Kolme tamme jooks (endise Viiratsi valla radadel) teoks 25. juulil ja Holstre-Paistu  (endise Paistu valla radadel) jooks 15. augustil. Viiratsis taas 10 km starti tuli 79 jooksjat, lisandus veel 30 noort, kes osalesid lastejooksul.

Holstre-Paistu jooksu 5-kilomeetrise põhiraja läbis 133 jooksusõpra, lisaks neile veel ligi 60 noort osales lastejooksul.

Meie neljas jooks, mis tuletab meelde, et kunagi oli olemas ka Saarepeedi vald,  toimus ka 5 km pikkusel trassil Varesemägedest Saarepeedile. Põhijooksu lõpetas 85 jooksjat ja lisaks neile ka 30 last.

Kindlasti mõjutas viirus osalejate arvu, kuid kõik neli etappi said läbi viidud ja traditsioon ei katkenud.


Milliseid kõrgetasemilisi sportlasi võis kohata Seeriajooksu etappidel?

Hanno Priks: Jooksude kvaliteedimärk on kindlasti ka Eesti parimate jooksjate osalemine.  Talvejooksul soleeris Ülari Kais, naistest Anu Piiroja. Kolme tamme jooksul saime näha Dmitri Aristovi ja Keio Kitse duelli, Holstre-Paistus juhtis taas Keio Kits, seekord vastaseks Karel Hussar, naistest uue rajarekordiga Kaisa Kukk, kes edestas jooksude mitmekordseid võitjaid, meie „Trio to Rio" maratoonareid Leila ja Lily Luike. Saarepeedi mägedejooks on igal aastal toonud kohale Eesti krossijooksu kullafondi mehe Olavi Allase, kes konkureeris taas kord Keio Kitsega. Naistest võidutses Viljandimaa enda multitalent Sille Puhu.  Seega on Seeriajooks leidnud kindla koha Eesti parimate jooksjate võistluskalendris ja kõik etapid konkureerivad väga edukalt teiste jooksuvõistlustega.

Mis annab energiat korraldada järjepidevalt jooksuvõistlusi?

Hanno Priks: „Kõik korraldajad on ise alaga kokku puutunud, kasvatanud (kasvatamas) üles uut jooksjate põlvkonda ja  saavad aru, millised on nii tipp-  kui ka asjaarmastajatest jooksjate vajadused enda vormis hoidmiseks.  Lisandub veel ka traditsioon, mida tahetakse elus hoida. On tekkinud hea meeskond – inimesed teavad juba ilma jututa, mida ja kuidas teha! Ja mis kõige olulisem – Viljandi valla tugi, mis annabki meile võimaluse panustada enda ressursid jooksu õnnestumisse.

Millised uuendused on plaanis järgmisel aastal?

Hanno Priks: Järgmine aasta võiks tuua osalejate väikese kasvu ja ennekõike rohkem neid, kes konkureeriksid Seeriajooksu medalitele. Tahame leida kalendris head ajad, et saaksime kaasata ka Eesti tippjooksjaid ning tuua starti ka ehk mõne teada tuntud  näo meie jooksu propageerima.

Veiko Jüris: Räägitud on ajavõtuteenuse pakkujaga Timesport, et järgmisel aastal kasutusele võtta uued korduvkasutatavad numbrid, mis on koos kiibiga, et ei oleks enam vajadust eraldi jala külge kiipi kinnitada. Säästaksime sellega ka ühtlasi veidi loodust, sest jääb ära numbrite igakordne trükkimine.

Millised soovid on Viljandi valla rahvale?

Seerijajooksu korraldustiim soovib: „Olge terved! Mõnus treening õues koos enda lähedastega hoiab teid paremini, kui mis iganes vaktsiin  ja ime- ja püssirohi!  Lumerikast talve ja ärge unustage kalendrisse märget teha, et oleksite 24. veebruaril 2021 Päril, juba 29. VAK STAIERI Talvejooksu stardis. Sellest päevast saab ka algus Seeriajooks, mille vilju nopime juba 2021. aasta sügisel Saarepeedil! Külastage meid: https://www.viljandivald.ee/web/seeriajooks

Kevin Paavo,
spordispetsialist

Foto: Kädi Jüris

Olavi Allase (nr 1) ja Keio Kits (nr 2) Saarepeedil jooksuvõidu poole rühkimas.