« Tagasi

Viljandi vallas tähistati Eesti sünnipäeva lipuringiga

Viljandi vallavalitsus otsustas Vabariigi aastapäeva tänavu tähistada lipuringiga, mille käigus külastati vallas asuvaid vabadussõja monumente, asetati neile lilled ja küünlad ning peeti kõnesid.

Vallale tehti ring peale ning sõideti läbi kuus vallas asuvat ausammast. Retk algas kindral Johan Laidoneri sünnikohast Vardja külas.

Oma sõnavõtus monumendi juures ütles Viljandi vallavanem Alar Karu: „On väga sümboolne alustada meie lipuringi siit, Raba talu maadelt, et tähistada Eesti Vabariigi 103. sünnipäeva.

Et Eesti Vabariigi ja Laidoneri teed nõnda lähestikku kulgesid, siis on põhjust tänagi meie teekonda alustada tollase armee- ja riigijuhi kodukohast. Johan Laidoneri abikaasa Maria Laidoner on öelnud vastuseks küsimusele, et mida ta oma abikaasas kõige rohkem hindab, seda, et Johan suutis peaaegu igast olukorrast väljapääsu leida. Leian, et ka meie täna ei tohi järeleandmisi teha ja peame leidma väljapääsu igast olukorrast, et kindlustada oma riigi ja valla elanikele parem elu".

Siis sõitis pikk autode kolonn Paistu Vabadussamba juurde kus loeti ette „Manifest Eestimaa rahvastele"

Edasi sõideti Kärstnasse, kus pärjad pandi Kärstna lahingu mälestussamba jalamile, siis viidi lilled ja küünlad veel Tarvastu, Lalsi ja Kolga-Jaani vabadussammastele.

Viljandi vallavanem Alar Karu ütles oma tervitussõnavõtus, et Kolga-Jaani Vabadussõja mälestussammas on tänasel Eesti sünnipäeval ja meie lipuringil viimane peatuspaik. Aga tänase lipuringiga oleme läbinud oma ilusa ja koduse Viljandi valla.

„Aga kokkuvõttes kogu meie valla kohta võib öelda, et meile tähtsaid või vähemtähtsaid kohti siin polegi, kõik paigad täiendavad valla palet, mis koosneb nõnda paljudest ilmetest ja olekutest. See kõik kokku ongi imeline Viljandi vald!", ütles Karu lõpetuseks.

Kolga-Jaanis, rahvamaja hoovis lõppeski Vabariigi aastapäevale pühendatud lipuring, kus autasustati ja peeti meeles Kolga-Jaanis eelmisel aastal silma paistnud inimesi.

Lipuringist lähemalt veel lk. 9.