Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Holstre-Pollis jätkub suusatajate rõõmuks nii looduslikku kui kunstlund

Kõigi talispordisõprade rõõmuks tõi uus aasta kaasa korraliku lumelisa. Parimad võimalused lumerõõmude nautimiseks Viljandi vallas on kindlasti Holstre-Polli vabaajakeskuses. Milliseid ajaveetmisvõimalusi vabaajakeskus sel talvel pakub, selgitab keskuse uus juhataja Tarmo Arak.

Tarmo Arak, milliseid sportimis- ja puhkevõimalusi Holstre-Polli vabaajakeskus praegu pakub?
Suusatada saab kuuel eri raskusega rajal. Samuti on avatud rulluisurada ja võib mängida discgolfi. Muidugi pakume aastaringselt ka igasuguste vabaajaürituste läbiviimist.
Kas lund on piisavalt ja kui kauaks seda jätkub?
Metsaradadel on looduslik lumi, millel saab praegu uisustiilis sõita. Kui lund juurde sajab, teeme kindlasti ka klassikaraja. Staadionil on ligi meetri paksune ja 550 meetri pikkune valgustatud rada, kus saab sõita nii klassika- kui uisustiilis. See kunstlumerada peaks vastu pidama igasugusele sulale, mis talvekuudel võib tulla. Valgustatud suusarada on avatud kella üheksani õhtul. Kel suusavarustus pole, saab laenutada keskusest kogu komplekti nelja euro eest. Suusa- ja discgolfiradade kasutamine on tervisesportlastele tasuta. Teised teenused on vastavalt kehtivale hinnakirjale.
Mille poolest on Holstre-Polli suusarajad erilised? 
Holstre-Polli rajad teeb eriliseks just nende mitmekülgsus – sama distantsi puhul on võimalik valida kergem või raskem rada ja päris algajad võivad staadionil harjutada, ilma et peaks üldse mägedesse minema.
Millised tööd sel aastal ees ootavad?

Kindlasti tuleb suusaradade äärest võsa piirata, sest peale lumesadu vajub võsa suusatajale rajal ohtlikult ette. Ees ootab kokkusaamine kettagolfi eestvedajatega, et arutada läbi ja viia rada keskuse majast ja rollerirajast kaugemale, et suvel jääks kõigile piisavalt ruumi.
Miks peaks Viljandi valla inimene valima sportimiseks Holstre-Polli?
Holstre-Polli asub väga kaunis kohas, eemal linnamürast ja tööstusest. Siin treenides ümbritseb inimest puhas õhk ja ilus loodus.
Kes on praegu vabaajakeskuse peamised kliendid?
Peamised kliendid on talvel ikka suusatajad, kes sisustavad oma vaba aega nädalavahetustel. Loomulikult oleme avatud ka igasugusteks muudeks üritusteks (seminarid, laagrid, sünnipäevad jne). Kõik on oodatud ja teenindame mõistliku etteteatamisajaga.

 

Kristi Ilves,

toimetaja