Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Suislepa raamatukogu tuli rahvale lähemale

Tarvastu piirkonna raamatukogutöötajad, valla esindajad ja mõni uudistaja olid 22. oktoobri pärastlõunal kogunenud Suislepa kaupluse kõrval asuvasse ruumi, et pidulikult taasavada Suislepa haruraamatukogu.

Enne asus Suislepa raamatukogu mõisamajas, mille akendest avaneb imeline vaade maalilisele Õhne jõele. Kui aga hoonest kadusid järgemööda kool, lasteaed ja muud elumärgid, tekkis raamatukogul hulk olmeprobleeme ja inimesed sattusid sinna üha harvem.

„Maja oli külm, ajuti oli muresid ka elektri ja veevärgiga. Kuna õpilasi ja õpetajaid majas enam ei olnud, jäid lõpuks vaid vanemad inimesed, aga paljudele neist oli probleemiks raamatukogu järsk trepp," selgitas Suislepa raamatukoguhoidja Kairi Lõhmus kolimise tagamaid.

Praegustest ruumidest rääkis Lõhmus vaid ülivõrdes. „Mõisamajaga ei anna neid ruume võrreldagi. Meil on ometi kord soe, saan istuda siin T-särgiga, varem tuli tööl olles kanda pakse riideid ja isegi kindaid. Ka inimesed ei tahtnud raamatukogus kaua viibida, kuna oli jahe. Kartsime algul, et siin on kitsas, aga tegelikult ruumi jätkub ja kõik vajalik mahtus ilusasti ära."

Lõhmuse sõnul on praegu selline aeg, kui raamatukogus käib palju uudistajaid ja juba on lisandunud ka uusi lugejaid ning tekkinud ürituste korraldamise mõtteid. Kõige tähtsamaks ülesandeks peab raamatukoguhoidja kohalike laste raamatukokku tagasi meelitamist, sest kooli kadudes ei sattunud noored enam oma küla raamatukokku.  

Tarvastu raamatukogu direktor Aili Anderson kinnitas, et Suislepa haruraamatukoguga oli viimastel aastatel sageli probleeme. „Kui Kairi Lõhmus Suislepast helistas, oli oodata sageli mõnd halba üllatust. Ebamugavused ja probleemid vähendasid tuntavalt ka lugejate hulka. Seal polnud mugav lugejatel ega töötajal," ütles Anderson, kelle hinnangul on asutuse praegune asupaik Suislepas saadaolevatest parim, sest läheduses on bussipeatus, kõrval kauplus, parkla ja hoonesse pääseb lihtsalt. Ta tahab tänada Viljandi valda, kes eraldas raha ruumide remondiks, samuti  Coopi, kes oli nõus ruume raamatukogule rentima.

Suislepa raamatukogu on avatud teisipäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti. Kõik on oodatud uudistama!

Kristi Ilves,

toimetaja
 

Fotol: Suislepa raamatukogu taasavamisel astusid väikese kontserdiga üles ka kohalikud noored Helina Kalamees ja Eero Lõhmus. 

Uhke tordi lõikas lahti raamatukoguhoidja Kairi Lõhmus.

Fotod: Kristi Ilves