Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Puiatu lasteaed pidas sünnipäevapidu

Sünnipäev, mõelda vaid – juba kahekümnes, on nii eriline, et sel päeval võib inimene päikesele abikäe ulatada ja hommikut sünnipäevatuledega kaunistades veidikene varasemaks tõsta. Et keegi ei magaks maha – täna on meil sünnipäeva tähistamiseks parim päev!

Ja parimal päeval sobib teha vaid meelepärasemaid tegevusi. Puiatu lasteaia pere jaoks on selleks oma maja kaunistamine ja peomeeleolu loomine, õnnesoovide jagamine ja külaliste võõrustamine, lemmiklaulude laulmine ja vigursammude tantsimine – tegevused, mis värvivad põsed sünnipäevaroosaks.

Lisaks kõigele eelpoolnimetatule otsustasime seda sünnipäeva tähistada ka millegi täiesti uue ja teistsugusega – sünnipäeva puhul läksime üheskoos sünnipäevamatkale. Aga kuna  rühmas käib lapsi, kelle jalad veel väga pikka maad kõndida ei jaksa, otsisime lasteaia pealt kokku sõitvad ja kandevõimet omavad aiakärud, pehmendasime „tõllad" kaltsuvaibaga ja nii saime üheskool matkarajale astuda. Matk viis meid puiatulaste jaanilõkke tegemise paika  Tünnimäele. Meie seal päris jaanilõket ei teinud, kuid väikese sünnipäevalõkke, mille ääres leiba küpsetada ja kosutavat teelonksu juua, tegime küll. Pärast muidugi õppisime ikka praktilise matkatarkuse ka – tubli matkaja kannab hoolt selle eest, et looduses oleks kõik  nii kui enne, ja ohutuse tagamiseks kustutasime hõõguvad söed kaasa võetud veega. Meil olid ju kaasas matkakärud, kuhu mahtus ära lisaks lastele ka kõik muu tarvilik.

Pealegi – kui reispassiks on sünnipäevakomm, siis pole ohtu, et kellelgi saaks otsa jaks, et mõnusalt matkakärus lesida, jooksusammudega teekonda ja põllupeenraid mõõta või looduse ilu nautida.

Matk tõi endaga kaasa ka hea une, mis andis uut jõudu, et õhtupoolikul koos oma perega pidu nautida.

Selline, natuke eriline ja ometi täiesti traditsiooniline sünnipäev oli Puiatu lasteaia Tõrukese rühmal. Ah-jaa, rühma nimi oli ka üks kingitus, mis laste, vanemate ja töötajate ühiste jõududega välja sai mõeldud ja sünnipäevalipsuga ehitud.

Sünnipäeva-aasta Päikesekiire perel veel jätkub. Kevadel saame üheskoos tähistada Pärsti hariduselu 100. aastapäeva – seda juba suurema matkaga Pärsti kultuurimaastikul. Ning suvesoojusesse jääb väikese Päikesekiire enda viies sünnipäev.

Viive Mägi,

lasteaia Päikesekiir õppealajuhataja

 

Fotol: Tünnimäel tehti sünnipäevalõket ja küpsetati lõkkel leiba.

Foto: Viive Mägi