Viljandi Valla Teataja
« Tagasi

Ramsi noorte näitetrupp võitis luulepäevadel laureaaditiitli

Ramsi näitetrupp Varjust Välja osales 22.-23. novembril Betti Alveri luulepäevadel "Tähetund" Ave Alavainu tekstide põhjal loodud lavastusega "Ükskõiksus". Teksti dramatiseeris Rait Ritson koos juhendajaga.

Paljudest teatri- ja kirjakunsti professionaalidest koosnev akadeemia tunnustas lavastust ja noori näitlejaid laureaaditiitliga. Lisaks pälvis parima meesnäitleja preemia vanaema rolli eest Ramsi näitetrupi noor Roomet Kuhi. Noormehe sõnul kasvas tema enesekindlus iga publiku naerupahvatusega.

Žürii esimees ütles, et publik andis oma hinnangu ning sellele etendusele kriitikat tagasisidena ei antud. Publik oli tõepoolest etendusele palju kaasa elanud. „Lõpuks nutsin," ütles žürii liige Leelo Tungal, kui oli ära vaadanud Ramsi noorte etenduse.  Leelo suisa  guugeldas Ramsi piirkonda ja imestas, kui vähe meil noori on. Kuna konkureerisime suurte koolide ja kogenud lavastajatega, on meie tulemus uskumatu. Tavaliselt on noortetruppides enam-vähem ühevanused näitlejad. Eristusime teistest, kuna meie näiteringis on noori vanuses 8-18. Sealjuures nii kaheksa- kui kaheksateistaastane noormees olid suurel laval esimest korda elus.

Järgmise lavastusena toome publiku ette trupi näitlejate Rait Ritsoni, Andreas Hantsoni ja Roomet Kuhi kirjutatud ning loovtööna valmiva improetenduse „Selline see elu ongi".

Ester Valk,

näitetrupi Varjust Välja juhendaja

 

Fotol: Betti Alveri luulepäevadel pärjatud Ramsi näitetrupp Varjust Välja koos juhendajaga, fotolt puudub Karolyn Moppel.

Foto: Karolyn Moppel