Kärstna hooldekodu tuvustus

Kärstna hooldekodu on asutatud 30.märtsil 1993 endistes Kärstna kolhoosi lasteaia ruumides. Maja on renoveeritud viimati 2019. aastal.

 

Hooldekodul on suur territoorium, kus saab jalutada, päevitada, istuda ja looduses aastaaegade vaheldumist vaadelda. Aidamajas saab sünnipäevi pidada, külalisi vastu võtta ja suvekuumuse ajal jahedust nautida. Suvemaja pakub varju päikese, vihma ja tuule eest ning imelist vaadet mägise pinnamoega põludele. Asutusel on oma põllumaa, kus kasvatatakse juurvilju ja maitsetaimi toidulaua rikastamiseks - kõik kellel jaksu, saavad käed külge panna või jälgida saagi kasvatamise protsessi.

 

Hooldekodus on 24 voodikohta - 4 ühekohalist tuba, 7 kahekohalist tuba ja 2 kolmekohalist tuba.

 

Tubades on palju toalilli ja kaheksas toas ning kolmes puhkeruumist on televiisor. Heaks ajaveetmiseks on võimalik lauamänge mängida ja kaarte mängida, kunstliiva ja plastiliiniga kujusid meisterdada, joonistada ja värviraamatuid värvida. Toredaks traditsiooniks on kujunenud ka kevadine tervisematk. Igapäevaselt toimub soovijatele ettelugemine. Tähistatakse sünnipäevi, tähtpäevi, kutsutakse külalisesinejaid. Kord kvartalis toimub jumalateenistus.