Tutvustus

 
Viljandi valla sotsiaalkeskus, registrikood 75038196, (endise nimega Paistu Sotsiaalkeskus) avati 6. detsembril 2012. Sotsiaalkeskus on loodud vähekindlustatud isikutele ja peredele nende elukvaliteedi parandamiseks. 
 
Sotsiaalkeskus asub kahekorruselises majas, kus on 16 sotsiaalkorterit: 14 ühetoalist, millest 4 on kohandatud liikumispuudega inimestele ja 2 kahetoalist. Igas korteris on olemas pliit, külmkapp, köögikubu, kraanikauss, wc ja duširuum. 
 
Viljandi valla sotsiaalkeskuses osutatakse igapäevaelu toetamise- ja toetatud elamise teenust,  eluruumi tagamise- ja sotsiaalnõustamise teenust ning lisaks mitmed toetavad tasulised teenused nagu toitlustamine, pesu pesemine ja kuivatamine ning juuksuri- ja saunateenus. Alates novembrist 2021 on sotsiaalkeskuse hallata ka Viljandi vallavalitsuse varjupaigateenus. 
 
Sotsiaalkeskuses on päevakeskus, kus soovijatel on võimalik läbi viia erinevaid üritusi ja koolitusi. Keskuses tähistatakse ühiselt  jõulusid, jaanipäeva, sõbrapäeva, vastlapäeva ja teisi tähtpäevi ning pühasid. Koostöös Paistu raamatukoguga toimuvad raamatukogupäevad. 
 
Sotsiaalkeskuse läheduses asuvad raamatukogu, pood, välijõusaal ja palliplats. 
 
Õigusaktid