« Tagasi

Kolga-Jaanis pandi üles postiautomaat

Alates 20. jaanuarist on Kolga-Jaani inimestele kasutamiseks avatud uus postiautomaat.

Postiautomaadi eesmärk on saadetiste ja (posti)teenuste lihtsam kättesaamine – ning uute võimaluste avamine kohalikuks teenusepakkumiseks. Tegu on Eesti Posti testprojektiga, kus koos valla, kohalike ettevõtja ja loomulikult kõigi klientidega katsetatakse võimalusi, kuidas viia posti- ja pakiteenus maal uuele tasandile.

Esimese sammuna saab Kolga-Jaani postiautomaadist kätte saada e-poodidest tellitud kaupa – valides kauba kättesaamiskohaks sobiva koha postiautomaadi. Nagu paljudele e-kaubanduse kasutajatele juba tuttava pakiautomaadi puhulgi, tuleb paki automaati saabumisel kliendile SMS-sõnum, milles on kirjas uksekood. Kood tuleb sisestada automaadi klahvistikul ja nii saabki klient oma paki kodu lähedalt mugavalt kätte. Automaat on kasutatav 24 tundi päevas seitsmel päeval nädalas.

Teise sammuna avab Eesti Post automaadid kasutamiseks kohalikele ettevõtjatele. Kõigi eelduste kohaselt juhtub veebruari jooksul – täpne aeg sõltub automaatide tootja poolt tehtavast tarkvaraarendusest, mis luuakse just nimelt postiautomaatide avatud võrgu jaoks.