UUDISED JA TEATED

Kolga-Jaani valla ja Tarvastu valla Viljandi vallaga liitumislepingu muudatuste ja seletuskirja avalik väljapanek

21.02.2019

Kolga-Jaani valla ja Tarvastu valla Viljandi vallaga liitumislepingu muudatuste ja seletuskirja avalik väljapanek toimub perioodil 21. veebruar 2019 kuni 14. märts 2019. Liitumislepingu muudatuste ...  Loe edasi »

Päike hakkab mitme Viljandi vallas tegutseva ettevõtte heaks tööle

18.02.2019

Mullu augustis ründas jänesekostüümi riietunud mees Viljandi vallamaja, sest ta ei saanud luba päikesepaneelide paigaldamiseks väärtuslikule põllumaale. Vaatamata sellele vahejuhtumile kerkis Viljandi valda mitmeid päikeseparke ja polnud probleemi loa saamisega, kui see taheti teha õigesse kohta....  Loe edasi »

Viljandi vald

Viljandi maakonna keskosas asuv Viljandi vald on rõngasvald, mis ümbritseb Viljandimaa keskust Viljandi linna. Vald moodustati 2013. aasta 5. novembril nelja valla – Paistu, Pärsti, Saarepeedi ja Viiratsi – ühinemise tulemusena. 2017. a sügisel liitusid Viljandi vallaga ka Kolga-Jaani ja Tarvastu vald.

Peale Viljandi linna on naabriteks veel Põhja-Sakala vald, Põltsamaa vald, Elva vald, Tõrva vald ja Mulgi vald. Viljandi vald piirneb kirdeosas Võrtsjärvega, mis on Eesti suurim sisejärv.

Valma