UUDISED JA TEATED

Kalmetu ja Leie Põhikooli ning „Sipelgapesa“ lasteaia ümberkorraldamise arutelu

19.03.2019

Viljandi vallavalitsus kutsub Tänassilma ja Leie piirkonna elanikke rahvakoosolekule, kus arutatakse Kalmetu ja Leie Põhikooli ning Leie lasteaia „Sipelgapesa" ümberkorraldamise eelnõud. Ümberkorra...  Loe edasi »

Väikese gümnaasiumi kaitseks

15.03.2019

Viimastel nädalatel on palju kõneainet pakkunud maal asuvate gümnaasiumide jätkusuutlikkus. 28. veebruari Sakala kirjutab : „Aastaid tagasi ise Mustlas kooli juhtinud Küttis nentis, et 30 õpilasega gümnaasium võib olla halb õpilastele ning kallis omavalitsusele." Kuulasin üle Viljandi vallavoliko...  Loe edasi »

Viljandi vald

Viljandi maakonna keskosas asuv Viljandi vald on rõngasvald, mis ümbritseb Viljandimaa keskust Viljandi linna. Vald moodustati 2013. aasta 5. novembril nelja valla – Paistu, Pärsti, Saarepeedi ja Viiratsi – ühinemise tulemusena. 2017. a sügisel liitusid Viljandi vallaga ka Kolga-Jaani ja Tarvastu vald.

Peale Viljandi linna on naabriteks veel Põhja-Sakala vald, Põltsamaa vald, Elva vald, Tõrva vald ja Mulgi vald. Viljandi vald piirneb kirdeosas Võrtsjärvega, mis on Eesti suurim sisejärv.

Valma