« Tagasi

Maakonna harrastusteatrid kohtusid Paistus

„Kui on tõsi, et hea vein ärisilti ei vaja, siis on tõsi seegi, et hea näidend ei vaja epiloogi. "Nii on öelnud W. Shakespeare.

20. aprillil kogunes Paistu rahvamajja kaheksa väga erinevat harrastusnäitetruppi kogu Viljandimaalt, et oma parim lavastus vaatajate ja žürii ette tuua. Osalesid Vastemõisa rahvamaja näitetrupp Poolvillased, Viljandi päevakeskuse näitetrupp Naised, Viljandi Ehateater, Abja seenioride trupp Kolmas Voorus ja Suure-Jaani kultuurimaja trupp Tegeltkah. Viljandi valda esindasid Pärsti Mõisa Teater, Viiratsi rahvamajas paiknev EHH-Teater ja Paistu rahvamaja näitetrupp. Kõiki truppe tänati Viljandimaa Omavalitsuste Liidu tänukirja ja meenega.

Pika päeva lõpus jagas žürii välja eriauhinnad. Žüriisse kuulusid raadioajakirjanik, näitleja ja koomik Margus Lepa, näitleja ja lavastaja Siim Maaten ning Eesti Harrastusteatrite Liidu Viljandimaa kuraator ja Seasaare teatri juht Reet Raudsepp.

Grand prix viis kaasa Abja seenioride trupp Kolmas Voorus lavastusega „Asemikud", juhendaja Kersti Sillaots. Lavastajapreemia võitis Erika Tetsmann, kes lavastab Vastemõisa  trupis Poolvillased. Eripreemia muusikalise kujunduse eest läks samale trupile.

Naisnäitleja preemia võitsid Hilja Sikka Abja seenioride trupist ja Kersti Sillaots EHH-Teatrist. Meesnäitleja preemia said Margus Mankin Suure-Jaani trupist ja Vahur Ruut, kes mängib nii Paistu näitetrupis kui EHH-Teatris. Näitejuhi eripreemia tõi Viljandi valda Andres Linnupuu, kes juhendab nii Paistu kui EHH-Teatri truppi.

Sündmust rahastasid Viljandimaa Omavalitsuste Liit, Kultuurkapitali Viljandimaa Ekspertgrupp, Eesti Harrastusteatrite Liit ja Viljandi Vallavalitsus.

Tänan kõiki osalejaid ja žüriid ning rahastajaid! Kohtumiseni järgmisel aastal!

Piia Mänd,
Viljandimaa harrastusteatrite päeva korraldaja

Pildil Paistu näitetrupp etendas lavastust "Poliitiline saabas". Osades Aivo Janson, Eve Atka ja Vahur Ruut.

Foto: Annika Laanmets