« Tagasi

Mulgi segakoor tähistab sünnipäeva!

Mulgi segakoor alustas tegevust 2014. aasta sügisel, seega on aeg tähistada 5. sünnipäeva. Koor ühendab koorilauluhuvilisi üle kogu Mulgimaa ja kaugemaltki ning seob koos tegutsema erinevas vanuses inimesi. Dirigent on Kristjan Õmblus ning segakoori tegemisi aitab koos kooriliikmetega ellu viia koorivanem Madli Saar.

Segakoori tegevus aitab lisaks koorilaulutraditsiooni säilitamisele ka mulgi kultuuri ja keelt edasi kanda. Koor on kontserte andnud lisaks Eestile välismaal: Peterburis, Saksamaal ja Kanadas. Koori missiooniks on Mulgimaa tutvustamine kõikjal, kus kontserte antakse. Koori Mulgi päritolust annab märku esinemisriietus ning uhkusega kantakse Mulgi märki. Segakoori panus mulgi kultuuri levitamisel on oluline, osaleti näiteks Eesti Kultuuriseltside Ühenduse kevadpäeval Muugal, kus lisaks esinemisele tutvustati mulgi kultuuri, trükiste, käsitöö ja kohalike toodete näitusmüügil. Kommentaar EKSÜ kodulehelt: „Mulkide segakoor tõi kuulajateni läheneva laulupeo hõngu. Koor helises võimsalt ja esitusele tulid kõik vanad head koorilaulud, mis kõigil hinges. Tekkis väga võimas hetk ning koorilt telliti aplausiga ka lisalugu."

Väga oluline lauljate ja dirigendi jaoks oli kindlasti juubelilaulupeole „Minu arm" pääsemine, kuigi sõel oli tihe. Ühiseid tegevusi on segakooril mitmesuguseid, 2019. aastal külastati Kihnu saart, kus kohtuti ja lauldi koos Kihnu Virvega. Käik oli ettevalmistus osalemiseks Pärnus toimunud „Vaba rahva laulul", kus lauldi dirigent Lauri Breede juhatamisel ühendkooris, mis koondas üle tuhande laulja Eestimaalt ja Soomest.

Torupillitalus Riidajas on toimunud Mulgi segakoori laagrid. Peremees Ants Taul rääkis kokkupuutest kooriga: „Inimene on selline olend, keda toidab kultuur ja laulukultuur on eestlastel väga kõrgel tasemel. Hobi toidab hinge ja aitab elus muredega toime tulla. Segakoori esimeses laagris, märtsis 2015, kui nad alles alustasid, ei olnud nende hulgas nooditundjaid teab kui palju. Selle ühe nädalavahetusega, mis nad minu talus olid, said nad repertuaari selgeks ja võisid minna kontserte andma. Eks selle kõige taga on visa töö. Väga sügava mulje jättis nende entusiasm ja tahe laulda. Muidugi on neil hea ja andekas dirigent, see on taganud edu koorile ja areng on selgelt märgatav. Mitte kõik koorijuhid ei valda nii hästi klaverit, et erinevates hääle kõrgustes klaveril saata lauljat."

Mulgi segakoor täieneb jõudsalt uute lauljatega, lauluhuvilisi Mulgimaal jätkub.

Anneli Roosalu,

MTÜ Mulgimaa Arenduskoda tegevjuht

 

Fotol: Mulgi segakoor Tallinnas juubelilaulupeol 2019
Foto: Ene Saar