Viljandi Valla Teataja

Kiusuennetaja tiitli saanud Kalmetu kool pidas perepäeva

Kalmetu põhikool on pikka aega õppetöö kvaliteedi ja koolirõõmu silmas pidades tegelenud aktiivselt sallivusteemadega. Parimaks tunnustuseks oli Kalmetu põhikooli pärgamine 2019 aasta kiusuennetaja kooli tiitliga.

Ka alanud õppeaastal alustati hoogsalt kiusuennetamisega – allkirjastati koolirahu leping. Koolipere on võtnud kiusuvaba õhkkonna loomise veelgi laiemalt ette ja viimas ellu kogukonda kaasavat pooleaastast projekti "Minu, sinu, meie – koos on rohkem".

Nii vallutasidki pühapäeval, 8. septembri pärastlõunal nii Kalmetu koolimaja kui ka selle ümbruse heatujulised pered. Oli rõõmurohke perepäev oma inimeste seltsis. Tänu toetajatele ja kooli tublidele õpetajatele pakkus päev mitmekesiseid tegevusi kogu perele – KIVA (kiusamisvaba kooli) infopunkt, jahinduse õpinurk, osavate käsitööliste pesa, batuudid, sky-jump, murutraktori vigursõit, teadus- ja improteater, mustkunstnik ja vibulaskmise õpituba. Tänu motoklubile Cocord said silmad särama ka tehnikahuvilistel. Kõigele krooniks võitsime ka ilmataadi poolehoiu: hommikused sajupilved kadusid ürituse avamise hetkeks kui võluväel. Nii sai peale avasõnu treener Marge Jänes ohjad enda kätte haarata ja kogu rahva tempokalt endaga liikuma. Särtsakas soojendus tehtud, oli rahval valikuvabadus, mida ja kus uudistada. Kel aga soojendusest väheks jäi, said Viljandi Tuleviku spordiklubi treeneri Henri Paavo juhendamisel igamehe jalkalahingus osaleda või hoopis indiacamängus kätt proovida. Kui perepäeval piisavalt lustitud ja trallitud ning nälg kimbutama hakkas, olid Kalmetu kooli tublid kokad maitsva supiga juba valmis, et kõiki külalisi lahkelt kostitada.

Projekti eesmärgiks on lähendada kogukonna liikmeid tasuta mitmekesiste sportlike liikumisõhtutega nii Kalmetu põhikoolis, Uusna külamajas kui ka Tänassilma rahvamajas. Loodame, et inimesed tulevad julgelt kohale ja teevad kõigile jõukohase spordialaga tutvust. Lisaks on käimas netihääletus Kalmetu kooli õuealale loodavate ilmastikukindlate lauatenniselaudade osas, mille valmimisel on suureks abiks Kalmetu kooli direktor Andres Savi ja ka tööõpetuse õpetaja Kalle Riitmuru. Pinksilaudade lõplikku valmimist on oodata oktoobris, mil toimub ka kolme põlvkonna lauatennisevõistlus.  Lisaväärtusena valmivad kooli õuealale ka kiiged. Projekt lõpeb detsembrikuise haridusseminariga, kuhu ootame kogukonna liikmeid arutlema maakoolide tuleviku üle.

 

Projektijuhiks on kooli huvijuht Karin Mägi, kes on koondanud enda ümber viis aktiivset kogukonna noort – Maili Nälk, Maarja Liis Juus, Tuuli Tolmov, Heino Kaljuve ja Ivar Tammela. Projekti rahastab Euroopa Solidaarsuskorpus, SA Arhimedes noorteagentuur, toetajate- ja koostööpartneritena on kaasatud Viljandi vald, Uusna külamaja, Tänassilma rahvamaja ja Vana-Võidu vibuklubi.

Kui suudame püsida ühe meeskonnana nii koolis kui kogukonnas, loome midagi nii suurt, et ka külaline tunneb ennast meie seltsis hästi. Maapiirkond, kus toimetavad tegusalt koos nii noored kui vanad, suudab pakkuda atraktiivset elukeskkonda ka tulevastele põlvedele. Palume julgelt osalema ja üheskoos tegutsema, sest koos on rohkem.

 

Karin Mägi,

Kalmetu kooli huvijuht

 

Fotol: Perepäev algas soojendusega treener Marge Jänese juhendamisel.

Foto: Maarja Liis Juus