Heimtalis valmistati Sri Lanka roogasid

Sri Lanka kokandusõhtu väljakuulutamise järel täitusid kohad kiiresti ja osa soovijaid ei mahtunudki Heimtali mõisa söögisaali. Käivitus üle-eestiline kaheaastane projekt Saame tuttavaks!". Igas maakonnas korraldatakse kolm sarnast üritust.  

 

Sotsiaalset ettevõtet Siin&Sääl teevad koos Eesti Pagulasabiga Eestis elavad rändetaustaga inimesed ja pagulased. Lisaks toitlustamisele on võimalik õppida neilt käsitööd, keelt, tantsu ja muid oskusi erinevates töötubades.  

 

Meie külalisteks olid Sri Lanka päritolu kokkadest  abielupaar Mariya ja Anathan, kes on Eestis elanud juba kümme aastat, töötavad Tallinnas ja nende kaks last räägivad eesti keelt ning käivad veel koolis. Üle kolme tunni kestnud õhtu jooksul valmistati lambakarrit, ube kookospiima kastmes ja masala teed koos maiustustega. 

 

Osalejad said vahepeal piiluda kööki, tutvuda erinevate vürtsidega, kuulata selgitusi ja nautida võrratuid aroome. Srilankalased on väga harva haiged - nad tarbivad väga teadlikult looduslikke ravimtaimi ja kasutavad neid toitudes, mis ei olnud sugugi põletavalt vürtsised. Heimtali põhikooli kokanduse huviringi neiududel oli võimalus käed külge panna toitude serveerimisel. 

 

Lisaks oli hariv  kuulata ajakirjaniku Silver Tamburi meenutusi oma viiekuisest elamisest Sri Lankal (kuni 1972. aastani kandis nime Tseilonning vaadata sealsest elust fotosid ja videosid. Vaheldusrikas õhtu huvitavate maitsete ja  uute teadmistega jääb kauaks meelde. 

 

Autor::Urve Mukk, 

Projekti Saame tuttavaks!" Viljandimaa koostööpartner 

 

Foto: Urve Mukk  

Foto alla:  

 

Pildi allkiri: 28. jaanuaril valmistasid Anathan ja Mariya Sri Lanka rahvusroogasidmida aitasid serveerida Heimtali kooli kokanduse huviringi neiud Helena, Kaisa Karin ja Helen.