Vahva lustipäev Viiratsis

Ega lasteaia elu lihtne pole, kõik peab olema planeeritud ja eesmärgistatud. Nii tundub vahel, et lõbutsemiseks aega enam polegi. Saigi siis mõeldud ja tehtud üks vahva lusti neljapäev ilma robootikata. 

Ilma sellepärast, et sel õppeaastal paneme suurt rõhku erinevate robootikavahendite kasutamisele ja tahtsime katsetada, kas üldse enam ilma hakkama saame. 

Valisime suvalise kuupäeva ja pidasime maha terve päeva kestva lusti neljapäeva. Tegevuste osas saime kõige paremad mõtted lastelt endilt: nad tahtsid, et oleks lõbus, saaks torti süüa, tantsida ja möllata ja kõike ise teha. 

Kõigepealt arutasime , mida see lustimine tähendab ja milline värv selleks kõige rohkem sobib. Valikusse jäi kolm kõige lustilikumat värvi: punane, sinine ja kollane.  Kohe hommikul  tulid töötajad ja lapsed lasteaeda seda värvi riietes.  

Esinesid suured ja väikesed 

Hommikusöök söödud, mindi kribinal krabinal saali, kus kõik said esineda. Isegi kabinetirahvas, kes tavaliselt arvutiekraani ees istub, oli lustima tulnud. 

Meil oli räpilaul ja tants, mõned trikid, püramiidid ning natuke luulet ja pillimängu. Kõik esinemiskavaga üles astunud said sooja aplausi ja kiiduhõiked.  

Seejärel tuli paar möllutantsu, joogipaus ning edasi mindi meie pikka koridori kõike seda paberile panema. Joonistame me küll pea iga päev,  aga niimoodi kõhuli koridori põrandal valmisid kõige ägedamad kunstitööd. 

Mõnus tants poris 

Pärast kunstilist tegevust  valmistati rühmades õhtusöögiks tort ja mindi õue. Muusikaõpetaja  Aime tõi kõlari õue ning mõnusalt pehme pori sees oli eriti vahva tantsu lüüa. 

Kuna oli välja kuulutatud lustipäev, siis jätkusid tegevused veel õhtulgi. Lapsed pidid endale ise võileiva tegema ja pärast sööki oli saalis kinoõhtu multifilmidega. 

Mõni laps hiljem ütles, et talle meeldis endale ise võileiba teha, teine märkis, et peaks selle hea tordi retsepti koju viima. Üks mudilane rääkis: Eriti äge oli koridoris joonistada ja see, et sai õues tantsida. Ma oskasin kõiki laule kaasa ka laulda." „Millal on jälle lusti neljapäev?" uurisid lapsed. 

Kokkuvõtvalt saame tõdeda, et saime täitsa hästi ilma robootikata hakkama, meil kõigil oli vahva päev ja lõbus oli ka.  

Autor: Dagmar Trumsi, 

             Viiratsi lasteaia õpetaja 

Foto autor: Sirli Kübar 

Foto allkiri: Lastele meeldis endale ise võileiba teha