Sportlased tegutsevad koroonakriisi kiuste

Kuigi koroonaviirus mõjutas ka spordiklubi Sõprade Klubi Sõrg ja Päri huvikooli tööd, sportlased kohanesid ja jätkasid oma tegevust individuaalplaanide alusel.

Kuna „sõralised" on kõik enam-vähem enamuses täiskasvanud inimesed, siis ei olnud erilist probleemi nende  tegevuse kontrollimisega:  jälgiti valitsuste poolt kehtestatud reegleid ja sportlik tegevus käis individuaalplaanide alusel põhiliselt looduses.

Noored on huvikooli Päri Spordihoone kasvandikud ja ka nemad tegutsesid individuaalplaani alusel ja reeglite jälgimisega polnud raskusi.

Esimesed kaks nädalat ikka hirmutasid ära küll ja tegid ettevaatlikuks, kuid ilmselt tänu reeglite jälgimisele ei olnud ei "sõralistel" ega huvikooli lastel mingeid terviseprobleeme. Sellistel rasketel aegadel on kohe näha, kes viitsib iseseisvalt töötada ja kes lööb käega, sest võistluseid nagunii niipea ei tule.

Kui lubati välitreeninguid,  alustasime nendega ka Viljandi linnastaadionil. Kaasatud olid ikka suuremad, paljusid väiksemaid ei lubanud vanemad ja ise hoidsin neid ka tagasi, et saaks 10 lapse reeglit jälgida.

Alates 18. maist, kui vald lubas väliväljakuid kasutama hakata, olid võrkpallurid kohe Päri väljakul 2:2 mängimas ( nii noored kui vanad). Sellest ajast on võrkpalliplats Päril aktiivselt kasutuses.

Huvikooli laste treeningud toimuvad samuti alates 18. maist juba aktiivselt, kuigi veel mitte täismahus. Esimesed kergejõustikuvõistlused heidetes toimusid Viljandi linnastaadionil 28. ja 29. mail, 1. juunil lisandusid mõned  jooksu - ja hüppealad. Täismahus treeningud algasid 1. juunil.

Vabariiklikke kergejõustikuvõistluseid juunis ei plaanita, kuid Eesti noorte ja täiskasvanute meistrivõistlused peetakse juuli lõpus. Rukkilillemänge selle aastal ei toimu ja TV „10 olümpiastarti"  võistlussarjaga jätkatakse augusti lõpus ja septembri alguses, kui lapsed ja vanemad on puhkuselt tagasi ja ehk ka nakkuseoht väiksem. Suvelaagri, nagu plaanitud, viime läbi augusti alguses.

Kuna inimestel oli eriolukorra ajal rohkem vaba aega kui muidu, oli Päril Mäemetsa terviseradadel oluliselt rohkem liikumist kui tavaliselt. Loodan, et nii mõnedki said liikumisharjumise pisiku külge.

Oli ka näha, et paljudele tegi distantsõpe elu palju raskemaks. Mõned õpivad siiamaani õhtutundideni ja trenni ei jõua.

Üldiselt on „sõralised" ja noored terved ning harjutavad ja panustavad valla esindustes vallale vajalikes spordiüritustes.

Autor: Leho Estorn,
MTÜ Sõprade Klubi Sõrg ja Päri huvikooli esindaja

Foto: Leho Estorn

Foto allkiri: Päri spordihoone lapsed treenivad aktiivselt.