Tarvastu koolilapsed aitasid Austraalia loomi

14. veebruaril korraldas Tarvastu gümnaasium traditsioonilist sõbrapäevalaata. Sel aastal kandis ettevõtmine ka heategevuslikku eesmärki, kuna laada käigus korjati raha Austraalia metsapõlengutes kannatanud loomade abistamiseks.  

 

Sellise heategevusliku laada mõtte käis välja kuuenda klassi poiss Marten Kaljuve. Laadal leidus rohkesti käsitööd käepaeltest kuni juuksekummide ja pannilabidateni välja. Üks õpetaja müüs ka enda kirjutatud raamatuid. Lisaks tosinale erinevat sorti muffinitele, sai sel korral osta ka viineripirukaid, kartulisalatit ja võileibu.  

 

Laadal müüdi ka kaupa, mida tavaturult ei leia. Näiteks müüs üks noormees laule, mida ta siis valjul häälel laadaliste seas esitas. 

 

Laat kestis küll ainult tunni, ent selle ajaga suutis enamik kaupmehi oma müügiplatsi tühjaks müüa. Tõsi, oli ka neid, kel üht-teist veel letile jäi. Hilisematele ostjatele jäi ka hulganisti kauplemisruumi. Nõndaviisi sai muidu 20 senti maksnud viineripiruka lunastada ka 10 sendiga.  

 

Lõpuks kogus meie kool 316 eurot ja 65 senti heategevusraha, mis Tallinna Loomaaia abiga üsna varsti teisele poole maakera saadetakse. Üks planeet, ühine kodu ja üks perekond. Üks! 

 

Autor: Romet Koser,

Tarvastu gümnaasiumi huvijuht 

Foto: Romet Koser 

Foto allkiri: Õpilased müüsid laadal enda tehtud head-paremat, mida suhu pista, ning rohkesti käsitööd.